Po Tracheotomii

Forum dla Rodziców Dzieci po zabiegu tracheotomii

  • Nie jesteś zalogowany.
  • Polecamy: Moda

Ogłoszenie

Drogi Gościu. Witamy na naszym Forum i gorąco zachęcamy do aktywnego udziału w wymianie doświadczeń. Jednocześnie informujemy, że część tematów jest dla Ciebie niedostępna. Jeśli chciałbyś mieć dostęp do wszystkich tematów prosimy o zarejstrowanie się lub kontakt z administratorem forum: gofer73@gazeta.pl

#1 2012-10-17 13:36:16

księciunio

Member

Skąd: Kraków
Zarejestrowany: 2009-11-11
Posty: 30
Punktów :   

PILNE ! Tobramycyne !

Witajcie, proszę o opinie na temat leku wziewnego tobramecyna jeśli ktoś stosował-pilne!
Ma on na celu wyeliminować pałeczkę ropy bł. i gronkowca ,który pokazał się w wymazie z oskrzeli.

Offline

 

#2 2012-10-18 22:18:48

 edzia

Member

Skąd: Czarnków/Hohenpeissenberg
Zarejestrowany: 2008-12-31
Posty: 106
Punktów :   

Re: PILNE ! Tobramycyne !

My stosujemy Tobi juz od dawna do inhalacji.
Jak mieszkalismy w U.S. to lekarze zalecali (mielismy gronkowca) tak: najpierw inhalacja soli fizjologicznej na oczyszczenie oskrzeli, potem Tobi - 1ampulka (1ml) do inhalacji. Tobi stosowalismy codziennie przez miesiąc potem miesiąc przerwy itd. W Niemczech zalecili troche inaczej: najpierw tez inhalacja z soli (chlorek sodu 0,9%), a potem miesiac Tobi, a kolejny miesiac Colistin (tez antyb. do inhalacji) i tak na przemian. Uwazam, ze Tobi to dobry lek. Pozdrawiam.

Offline

 

#3 2013-02-28 20:57:51

 kasiac1973

Member

Zarejestrowany: 2011-07-05
Posty: 241
Punktów :   

Re: PILNE ! Tobramycyne !

A propos tobramycyny - czy ktoś z Was w Polsce stosuje lub stosował ten antybiotyk wziewnie?Bo wyczytałam w internecie że ten lek jest bardzo drogi.Co prawda dane pochodziły z 2000 roku i ciężko mi cokolwiek na ten temat znaleźć.Jedynie wiem że można stosować też do inhalacji gentamycynę przeciwko pseudomonasowi.Co Wy na to?

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
hotele w Ciechocinku https://automax.waw.pl malowanie domu warszawa cena