Po Tracheotomii

Forum dla Rodziców Dzieci po zabiegu tracheotomii

Ogłoszenie

Drogi Gościu. Witamy na naszym Forum i gorąco zachęcamy do aktywnego udziału w wymianie doświadczeń. Jednocześnie informujemy, że część tematów jest dla Ciebie niedostępna. Jeśli chciałbyś mieć dostęp do wszystkich tematów prosimy o zarejstrowanie się lub kontakt z administratorem forum: gofer73@gazeta.pl

#1 2014-06-03 13:56:14

mamaleonka

New member

Zarejestrowany: 2014-06-03
Posty: 2
Punktów :   

Tolerex, karmienie przez sondę

Witam,
Czy ktoś z Państwa ma doświadczenie z Tolerexem?
Jestem mamą Leonka (13 miesięcy) chorego na SMA1. Od około dwóch miesięcy karmiony jest przez sondę. Przez pierwszy miesiąc jadł mniej więcej połowę sam buzia a reszta leciała przez sondę. Z dnia na dzień Leonek odmówił jedzenia, ma problemy z połykaniem. Lekarz przepisał nam infantrini. Czy Wasze dzieciaczki tez to dostają? Leonek wydaje się być osłabiony od kiedy w jego diecie przeważa infantrini. Staramy się urozmaica dietę zupkami i deserami. Jednak myślę o zamianie infantrini na coś innego.
Tolerex jest bardzo popularny w USA, w czy w Polsce również?
Będę wdzięczna za podpowiedzi.
Pozdrawiam Ola

Offline

 

#2 2014-06-03 21:27:50

kasia1987

Member

Zarejestrowany: 2012-12-05
Posty: 44
Punktów :   

Re: Tolerex, karmienie przez sondę

witaj moja córka była na infantrini od 6 miesiaca życia chyba do 2 lat
dostawała tylko infantrini i soki
musi być dobrana odpowiednia ilosc tego specyfiku do potrzeb dziecka
córke udało sie wyprowadzic dzieki niemu z niedowagi i po 3 miesiacach juz wróciła do wagi prawidłowej

Offline

 

#3 2014-06-05 22:19:43

mamaleonka

New member

Zarejestrowany: 2014-06-03
Posty: 2
Punktów :   

Re: Tolerex, karmienie przez sondę

Dziękuję za odpowiedź:)
A czy córeczka nie miała problemów z wyróżnianiem?
Nasz synek po dużej ilości infantrini ma bardzo luźne kupki.
Lekarz zaproponował zmianę na nutrini, mimo że wagowo jeszcze powinien dostawać infantrini.
Wciąż zastanawiam się nad Tolerexem, zachwala ny w USA ale chyba jednak mało popularnym w Polsce?

Offline

 

#4 2014-06-06 11:05:49

kasia1987

Member

Zarejestrowany: 2012-12-05
Posty: 44
Punktów :   

Re: Tolerex, karmienie przez sondę

moja córka od 2 roku życia (chyba) dostaje nutrini teraz ma 4 lata
kupy są cały czas luźne ponieważ ona dostaje tylko "jedzenie" w płynie wiec skąd zwarty stolec? przynajmniej u nas go brak
moim zdaniem dopóki kupa się nie "pieni" co wskazywało by na biegunkę nie ma się co martwic, bardziej mnie martwiło by jak by były zatwardzenia bo nasze dzieciaczki przy zaniku mogły by sobie same nie poradzić z tym

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
konstrukcje stalowe częstochowa nocleg ciechocinek komornik warszawa ursus malarz warszawa cena