Po Tracheotomii

Forum dla Rodziców Dzieci po zabiegu tracheotomii

  • Nie jesteś zalogowany.
  • Polecamy: Moda

Ogłoszenie

Drogi Gościu. Witamy na naszym Forum i gorąco zachęcamy do aktywnego udziału w wymianie doświadczeń. Jednocześnie informujemy, że część tematów jest dla Ciebie niedostępna. Jeśli chciałbyś mieć dostęp do wszystkich tematów prosimy o zarejstrowanie się lub kontakt z administratorem forum: gofer73@gazeta.pl

#1 2015-04-07 18:13:54

Ewelina

Member

Zarejestrowany: 2014-10-18
Posty: 15
Punktów :   

operacja poszerzenia krtani

Witam,
mam pytanie do rodziców dzieci, które przeszły zabieg poszerzania krtani. Mamy zarośnięcie podgłośniowe IV stopnia. Czeka nas wspomniana operacja polegająca na pobraniu chrząstki z żebra i wszczepieniu jej w krtań. Po tej operacji dziecko leży w śpiączce farmakologicznej przez ok.tydzień. Jak Wasze dzieci zniosły operację, śpiączkę? jak długo dochodziły do siebie w szpitalu? Czy były jakieś powikłania? Jedna pani dr powiedział, że dziecko może cofnąć się w rozwoju nawet 3-4 miesiące Bardzo ważne pytanie ile ważyły Wasze dzieci przechodząc tę operację?
Z góry dziękuję za wszelkie informacje!

Offline

 

#2 2015-04-07 18:33:59

 kasiac1973

Member

Zarejestrowany: 2011-07-05
Posty: 241
Punktów :   

Re: operacja poszerzenia krtani

Witaj Ewelino.Możesz mi powiedzieć w jakim szpitalu tak powiedzieli i tak zdiagnozowali dziecko?Mój synek przeszedł operację poszerzenia krtani ale nie miał takiego zwężenia.Mimo to nie chce mi się wierzyć żeby tak długo leżał w śpiączce po operacji,ale może się mylę.

Offline

 

#3 2015-04-08 08:05:14

Ewelina

Member

Zarejestrowany: 2014-10-18
Posty: 15
Punktów :   

Re: operacja poszerzenia krtani

Tak, diagnozowany był w GCZD. Dzięki forum tam trafiliśmy jest to "światełko w tunelu" jeśli chodzi o tracheostomię, bo operacja kończy się ściągnięciem rurki i zaszyciem dziurki.

Offline

 

#4 2015-04-11 21:17:36

 kasiac1973

Member

Zarejestrowany: 2011-07-05
Posty: 241
Punktów :   

Re: operacja poszerzenia krtani

To bardzo dobrzy lekarze i na pewno wiedzą co mówią.Wierzę że wszystko się uda.Życzę zdrówka i powodzenia

Offline

 

#5 2015-04-11 21:47:41

ast

New member

Zarejestrowany: 2011-11-13
Posty: 2
Punktów :   

Re: operacja poszerzenia krtani

Witaj
Nasz synek miał ten rodzaj operacji ponad półtora roku temu.Operację wykonał dr.Bielecki.
Miał pobrana chrzęść z żebra i plastykę krtani.W naszym przypadku wyglądało to tak ,że zamówiliśmy tzw.rurkę T,która idzie zarówno w dół jak tracheostomijna jak i w górę ,szynując miejsce przeszczepu chrzęści.
Po operacji synek był dobę na ojomie ,po czym wrócił normalnie na oddział laryngologii ,gdzie spędziliśmy jeszcze półtorej tygodnia.Po tym czasie wyszliśmy na rurce T do domu .Po 6 tygodniach  wróciliśmy na oddział na wyjęcie rurki T .
Rurka T pozwoliła nam na uniknięcie po operacji intubacji i tygodnia w śpiączce, choć przy tej opcji po tygodniu dziecko ma wyciągniętą rurkę intubacyjną i oddycha samo.
Myślę że możecie zapytać o taką możliwość z rurką T , jednak problem  tkwi w tym , że rurkę T trzeba zakupić samemu na własny koszt.

Pozdrawiam

Offline

 

#6 2015-04-21 16:51:20

Ewelina

Member

Zarejestrowany: 2014-10-18
Posty: 15
Punktów :   

Re: operacja poszerzenia krtani

dzięki za odpowiedź. Nie wiemy jeszcze dokładnie co się u nas okaże czy założenie rurki T, czy od razu usunięcie rurki podczas poszerzenia krtani. A są tu jacyś rodzice, którzy mieli doświadczenie z usunięciem rurki na operacji i tygodniowym pobytem na OIOMie?

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
fumigacja cennik melt do udrażniania rur wrocław Ciechocinek restauracja usługi malarskie warszawa cena https://cncq.pl/t/domy-z-drewna/