Po Tracheotomii

Forum dla Rodziców Dzieci po zabiegu tracheotomii

Ogłoszenie

Drogi Gościu. Witamy na naszym Forum i gorąco zachęcamy do aktywnego udziału w wymianie doświadczeń. Jednocześnie informujemy, że część tematów jest dla Ciebie niedostępna. Jeśli chciałbyś mieć dostęp do wszystkich tematów prosimy o zarejstrowanie się lub kontakt z administratorem forum: gofer73@gazeta.pl

#1 2007-10-08 12:46:57

hsynowiec

Member

7355407
Skąd: Krzyż Wielkopolski
Zarejestrowany: 2007-03-30
Posty: 248
Punktów :   
WWW

Wyginanie sie

Od jakiegoś czasu Kuba bardzo dużo płacze i przy tym strasznie wygina sie do tyłu.Kiedyś wyginał tylko główkę,jak np czegoś szukał. Teraz wyglada to znacznie inaczej.Robi sie cały sztywny,mimo iż napiecie na skutek rehabilitacji trochępuszcza,i cały tzn nogi i główka odchylają sie dotyłu,jak do mostka tyle ze na leżaco na boku.Czy ktosma też taki problem?Co to może oznaczac?

Offline

 

#2 2007-10-08 15:28:50

demones

New member

Zarejestrowany: 2007-05-08
Posty: 1
Punktów :   

Re: Wyginanie sie

czasami wyginanie sie u dzieci z MPD jest wynikiem refluksu, czyli 'ulewania sie' tresci zoladkowej do przelyku, co powoduje pieczenie. Warto zaobserwowac czy nasila sie to po posilkach.

Offline

 

#3 2007-10-10 21:37:20

mirka

Member

Skąd: Warszawa
Zarejestrowany: 2007-09-22
Posty: 94
Punktów :   

Re: Wyginanie sie

Józik tez tak sie wygina. Problem nasila sie gdy zaczyna sie infekcja (czasem nawet na tydzień lub dwa przed), lub jest jakiś inny problem (ból, nagły bodziec  dotykowy, kaszel, kłopoty z oddychaniem). Rehabilitant zaleca nie dotykać wtedy  potylicy i barków prężącego się delikwenta, a pozycję  zmieniać przesuwając  górną cześć głowy, potem delikatnie ramiona i biodra. Józik układany jest wtedy nie na  boczku - bo z tej pozycji wygina się w  fasolkę, ale na plecach lub z  małym wałeczkiem pod jednym z boków, tak, aby plecy tworzyły kąt max. 45 st z materacem. Wtedy trudno się wygiąć. Boczki oczywiście zmieniamy.  Jak Józikowi wzrasta spastyka -ja szaleje i szukam infekcji, ew. reakcji na leki lub problemów z oddychaniem (Józikowi najczęściej "idą" w górę  dwutlenki, czego na oko nie widać). Po wyeliminowaniu  problemu delikwent się uspokaja, napięcie mija, pozwala się ćwiczyć. Przynajmniej tak do tej pory było. Teraz znów przerabiamy wzrost spastyki - przyczyna na razie nie odnaleziona.

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
blogoludziach.pl szkoła forex zaproszenia-na-komunie-recznie-robione.eu plusybiznesu.pl Szkolenia