Po Tracheotomii

Forum dla Rodziców Dzieci po zabiegu tracheotomii

Ogłoszenie

Drogi Gościu. Witamy na naszym Forum i gorąco zachęcamy do aktywnego udziału w wymianie doświadczeń. Jednocześnie informujemy, że część tematów jest dla Ciebie niedostępna. Jeśli chciałbyś mieć dostęp do wszystkich tematów prosimy o zarejstrowanie się lub kontakt z administratorem forum: gofer73@gazeta.pl

#1 2008-05-13 14:00:38

motylek

Member

Zarejestrowany: 2008-01-07
Posty: 58
Punktów :   

noc i sen jak to sie do siebie ma

Witam:
).Moja córeczka nie spi w nocy.zbliża sie 22 robie córci inchalacjie ,oklepuje, daje leki no i mleczko.chciałabym by troszke pospała.A Oliwia moja mała nie spi.Wstaje do niej mniej wiecej co godzine lub co pół,robi wszystko by być z nią potrafi pluć  bardzo głosno a jak wstaje by odsysać prawie nic nie ma,czasem mysle ze Oliwia lubi by sie koło niej plątać.Spi spokojnie  dopiero koło 5 rano,o 6 wstaje mój mąz by dać mleczko i leki a nasza myszka  zadowolona spi do 9 .nastepna drzemka jest po południu od 14-18 .a jak ma ochote to do 20 ,choć bym robiła wszystko zeby Oliwcie przetrzymać to spi.nawet potrafi spać podczas kąpieli.jak to jest z waszymi dzieciaczkami.Zastanawiałam sie czy może jakieś leki żeby niunie troszkę przestawić sama nie wiem?Zeby noc była nocą.Mój mały  nietoperek ,dziś swiatełko zostawiłam bo pomyslałam ze ciemnosci nie lubi ale pudło to nie to. .
Pozdrawiam.Jestem ciekawa jak jest u Was?

Offline

 

#2 2008-05-13 21:35:08

jagoda

Member

1253962
Skąd: Łeczna
Zarejestrowany: 2007-05-18
Posty: 222
Punktów :   
WWW

Re: noc i sen jak to sie do siebie ma

wprawdzie Łukaszek nie ma MPD ale też miał problem ze spaniem w  nocy po padaczce i kiedy mu odstawiłam Luminal bo brał go bardzo długo... tak samo jak Oliwia w nocy nie spał to było w styczniu a pózniej dosypianie w ciągu dnia ... trwało około 3 miesięcy ja się dwoiłam i troiłam żeby go nauczyć spać w nocy ale leków nie dawałam kąpałam przed snem czytałam bajeczkę i nic wraz nie spał ... w końcu któregoś dnia zapaliłam lampkę włączyłam radio i uczyłam go głaskać zabawki mówiłam " GłASZCZEMY PIESIa " I któregoś dnia załapał i problem zniknął ale do tej pory śpię przy zapalonej lampce bo sie budzi

Offline

 

#3 2008-05-14 07:40:29

hsynowiec

Member

7355407
Skąd: Krzyż Wielkopolski
Zarejestrowany: 2007-03-30
Posty: 248
Punktów :   
WWW

Re: noc i sen jak to sie do siebie ma

Mój Kuba nie ma ksiązkowego MPD,urodził się jako zdrowe dziecko i do 7  miesiąca był zdrowy(jedynie z wadą serca),potem nastąpiło niedotleninie i ma teraz porazenie czteokonczynowe.
Ale wracając  do twojego pytanie.Kuba też bardzo długo nie spał nam ani w dzień ani w nocy...Usypiał  o 2 w nocy i spał do 6 albo usypiał o 22 i o 2 wnocy już sie budził...Do tego strasznie płakał...Z tego powodu wyladowaliśmy nawet w szpitalu na badaniach ale nie wykazały niczego nowego tylko "zaburzenia snu".Dostawał również leki na spania,na poczatku Luminal,potem Hydroxizini i Melatonine ale też za bardzo nie pomogały.
Dopiero po turnusie w kwietniu w Słupsku chyba dobrze wpłynęło na niego morskie inne powietrze i teraz nocki przesypia w miare normalnie,chociaż zdarzają mu sie też takie nieprzespane ale to nie jest to co było...I nawet zdarzamu sie też spac w dzień...Kuba ma 3 latka i dwa miesiące...

Offline

 

#4 2008-05-14 11:33:50

motylek

Member

Zarejestrowany: 2008-01-07
Posty: 58
Punktów :   

Re: noc i sen jak to sie do siebie ma

HEJ.Oliwia cały czas mnie uczy cierpliwosci.Bede próbować uczyć córcie nocy i spokojnego snu.Dzieki za wypowiedzi

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
fumigacja cennik melt do udrażniania rur wrocław Ciechocinek restauracja usługi malarskie warszawa cena