Po Tracheotomii

Forum dla Rodziców Dzieci po zabiegu tracheotomii

Ogłoszenie

Drogi Gościu. Witamy na naszym Forum i gorąco zachęcamy do aktywnego udziału w wymianie doświadczeń. Jednocześnie informujemy, że część tematów jest dla Ciebie niedostępna. Jeśli chciałbyś mieć dostęp do wszystkich tematów prosimy o zarejstrowanie się lub kontakt z administratorem forum: gofer73@gazeta.pl

#1 2009-08-25 14:47:29

 edzia

Member

Skąd: Czarnków/Hohenpeissenberg
Zarejestrowany: 2008-12-31
Posty: 106
Punktów :   

okulista

Bylismy wczoraj u okulisty...Po badaniu lekarz powiedzial nam, ze Amelia ma zniszczenia nerwu w lewym oczku. Najprawdopodobniej jest to spowodowane niedotlenieniem mozgu jakie moglo powstac po zatrzymaniu akcji serca. Powiedzial, ze ten nerw sie nie regeneruje i ze nie oczekuje znacznej poprawy ale mamy zaklejac zdrowe oczko cztery dni w tygdniu po cztery godziny, zeby pobudzic, cwiczyc chore oko. Powiedzial nam jeszcze, ze nie jest w stanie ocenic jak duze sa te zniszczenia nerwu i ile Amelia bedzie na to poczko widziec. Ale na pytanie czy bedzie w przyszlosci musiala nosic okulary, powiedzial ze nie, bo to mala korekta (???) Chyba  ze zdenerwowania cos zle go zrozumielismy, bo teraz to wiem, ze niec nie wiem... Moze ktos z Was ma dziecko z podobnym problemem. Prosze napiszcie co Wam lekarze na ten temat powiedzieli. Zdaje sobie sprawe, ze kazde dziecko jest inne i kazdy problem pozornie ten sam moze byc rozny, jednak chcialabym sie dowiedziec czegos wiecej.
P.S. Nasza pani pediatra podejrzewa u Amelii mozgowe porazenie dzieciece, stad nasz wpis tutaj...
Pozdrawiamy.

Offline

 

#2 2009-08-26 20:53:08

mirka

Member

Skąd: Warszawa
Zarejestrowany: 2007-09-22
Posty: 94
Punktów :   

Re: okulista

nie mam osobistych doświadczeń, ale  duzo dobrego slyszalam o
Stowarzyszeniu Rodziców i Przyjaciół
Dzieci Niewidomych i Słabowidzących "Tęcza" w Warszawie
http://tecza.org/old/art.php?dzial=ostowarzyszeniu
Podobnież czynią cuda....

Offline

 

#3 2009-08-28 19:31:04

rudabytom

Member

1022787
Skąd: Bytom
Zarejestrowany: 2008-04-02
Posty: 180
Punktów :   
WWW

Re: okulista

Witam Edzia. Ja mam syna z MPDz i tez nie widział na jedno oko a dokładnie widział tylko pierwszy rząd. Była przerażona. Ale pani okulistka przepisała mu okulary i też kazała zasłaniać zdrowe oko. po pół roku widział już wszystkie rzędy... Wtedy ja sama mu odkleiłam osłonka i niestety wzrok znowu się pogorszył dlatego znowu musi nosić osłonkę teraz juz widzi wszystkie rzędy ale dalej mamy mieć zasłonięte oko przez miesiąc jeszcze . wiec niedługo idę do kontrolo i sama jestem ciekawa co mi powie pani okulistka.... Pozdrawiam

Offline

 

#4 2009-09-05 10:23:51

 edzia

Member

Skąd: Czarnków/Hohenpeissenberg
Zarejestrowany: 2008-12-31
Posty: 106
Punktów :   

Re: okulista

Iza, dziekuje za Twojego posta, bardzo podnioslas mnie na duchu. Strasznie mnie to martwilo, byla to sprawa, ktora ostatnio przepelnila moj "kielich goryczy".Moze z tym oczkiem bedzie ok, juz sie tak tym nie przejmuje. Mirka, dzieki za namiary na strone. Znalazlam tam m.in. galerie bardzo fajnych zabawek do samodzielnego wykonania. Pozdrawiam.

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
spuszczel domowy dentysta rydułtowy wodomierze wrocław cena