Po Tracheotomii

Forum dla Rodziców Dzieci po zabiegu tracheotomii

Ogłoszenie

Drogi Gościu. Witamy na naszym Forum i gorąco zachęcamy do aktywnego udziału w wymianie doświadczeń. Jednocześnie informujemy, że część tematów jest dla Ciebie niedostępna. Jeśli chciałbyś mieć dostęp do wszystkich tematów prosimy o zarejstrowanie się lub kontakt z administratorem forum: gofer73@gazeta.pl

#1 2012-06-22 09:37:01

 lula26

Member

Skąd: legnica
Zarejestrowany: 2012-03-02
Posty: 252
Punktów :   

zwierzątko

hej mam pytanie co do tego jakie zwierzątko byłoby odpowiednie dla niespełna 3 letniego niepełnosprawnego dziecka,Laurka jest malutka ma rurke i gastro więc chodzi mi o coś małego i bezpiecznego dla OBU STRON by ani ona ani to stworzenie nawet przez przypadek lub w obronie nie zrobiły sobie krzywdy a do tego dochodzi kwestia miejsca w małym mieszkaniu. Ma ktoś jakieś pomysły?????????

Offline

 

#2 2012-06-24 13:46:10

 monikalob

Member

Skąd: Szczecin
Zarejestrowany: 2011-04-22
Posty: 14
Punktów :   

Re: zwierzątko

Witam.
      My mamy kota nierasowego, ale za to ślicznego. Kocur został wykastrowany dość szybko po urodzeniu, dlatego też załatwia się w kuwecie i "nie znaczy terenu", a to bardzo ważne. Mieszka tylko w domu. Na dwór nie wychodzi żeby nie przynosił zarazków. Był w domu zanim pojawiła się Zuzia. Przychodzi do Zuzi żeby go głaskała. Jak córcia leży na brzuszku, kładzie się koło niej. Jak robię coś w kuchni, a Zuzia się denerwuje w pokoju i płacze, to przychodzi i miauczy. Córcia bardzo go lubi. Wystarczy, że kot się odezwie a ona się uśmiecha.
      Zuzia ma tracheo, pega narazie nie. Karmimy ją sondą. Minusem kota jest sierść, która jest wszędzie, ale mała nie ma alergii. Staram się często odkurzać, sprawdzam, czy koło tracheo nie ma jakiegoś kłaczka, ewentualnie zakładam filterek. 
      Pozdrawiam

Offline

 

#3 2012-06-24 22:19:43

 lula26

Member

Skąd: legnica
Zarejestrowany: 2012-03-02
Posty: 252
Punktów :   

Re: zwierzątko

dzięki za odp-Lula nie funkcjonuje bez filtrów więc to nie problem lecz mieszkamy na wsi w lecie boje się że nie utrzymam przy otwartych drzwiach kota w domu bez kontaktu kota z dachowcami wszystkich sąsiadów....pomyśle

Offline

 

#4 2012-11-14 20:24:03

Tata Piotrusia

Member

Zarejestrowany: 2008-06-21
Posty: 293
Punktów :   
WWW

Re: zwierzątko

My mamy żółwia lądowego. Wybór zamierzony. Wielkośc talerzyka stołowego ok 20 cm. ma juz 19 lat. Sierści nie ma, dużo nie zje , szybko nie chodzi, nie drapie, ma instynkt samozachowawczy więc z łóżka nie spadnie - słowem łatwo nad nim zapanowac. Poza tym pomasuję, posmyra, mozna popatrzec jak sie rusza, jak wcina swoje przysmaki, a nawet przytulic. Prababcia Piotrusia nazywa go krokodylem - ale co tam:)

Pozdrawiam,


Tata Piotrusia

www.okruchyzycia.pl

Offline

 

#5 2017-07-25 11:00:14

Jappko

New member

Zarejestrowany: 2017-07-25
Posty: 1
Punktów :   

Re: zwierzątko

Ja bym postawił na małe szczenię albo kotka. Ewentualnie królik albo świnka morska.

Offline

 

#6 2017-09-22 09:39:28

KondiZ

New member

Zarejestrowany: 2017-09-22
Posty: 1
Punktów :   

Re: zwierzątko

Myślę, że wspomniana wyżej świnka morska będzie odpowiednim zwierzątkiem. Jest łagodna i nie agresywna.

Offline

 

#7 2017-10-10 15:55:06

zabekk

New member

Zarejestrowany: 2017-10-10
Posty: 1
Punktów :   

Re: zwierzątko

Też chce świnkę morską właśnie kupić macie jakieś sprawdzone sklepy?



_____________________
zwyżka kraków

Ostatnio edytowany przez zabekk (2017-10-10 15:55:18)

Offline

 

#8 2017-10-22 10:51:32

leniuu

New member

Zarejestrowany: 2017-10-22
Posty: 1
Punktów :   

Re: zwierzątko

Pełno tego w internecie wystarczy poszukać jednak ja bym wolał chyba i tak w stacjonarnym sklepie

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
spuszczel domowy dentysta rydułtowy wodomierze wrocław cena