Po Tracheotomii

Forum dla Rodziców Dzieci po zabiegu tracheotomii

Ogłoszenie

Drogi Gościu. Witamy na naszym Forum i gorąco zachęcamy do aktywnego udziału w wymianie doświadczeń. Jednocześnie informujemy, że część tematów jest dla Ciebie niedostępna. Jeśli chciałbyś mieć dostęp do wszystkich tematów prosimy o zarejstrowanie się lub kontakt z administratorem forum: gofer73@gazeta.pl

#1 2015-05-28 11:11:51

monique_182

Member

Zarejestrowany: 2014-09-25
Posty: 79
Punktów :   

Ile w szpitalu po dekaniulacji?

Cześć, powiedzcie mi ile się mniej więcej przebywa w Katowicach po dekaniulacji?
Wyczytałam gdzieś na stronie jakiejś, że w przypadku dziecka, trzeba po dekaniulacji pozostać na obserwacji około 10-14 dni, ale nie wiem czy tak jest faktycznie. Ile Wy byliście?

My się już przymierzamy, coraz bliżej wyjazdu. W poniedziałek już jedziemy. Mój mały ogólnie sobie radzi z korkiem, cały dzień z koreczkiem siedzi i się przyzwyczaił. Momentami jak się czowiek wsłucha, to ma się wrażenie, że oddech jest trochę cięższy, no ale zdaję sobie sprawę, że w końcu rurka jeszcze jest. Mniejsza, bo mniejsza, ale jest i nie ma pełnej swobody przepływu powietrza. Kaszleć kaszle, ale tylko wtedy, gdy jest w korku, bez korka rzadko. Ogólnie kontaktowałam się w rehabilitantem, on z doktorem Bieleckim, na czym się skupić w przypadku rehabilitacji oddechowej i doktor powiedział, by się kaszlem aż tak bardzo nie przejmować, bo kaszel wraca samoistnie wraz z usunięciem rurki. Ważne, by dziecko sobie radziło z resztą. A to idzie mu super Choć zauważyłam, że ma tzw lepsze i gorsze dni. W gorszych dniach ssak chodzi często, albo pobudzam go do kaszlu cewnikiem, ale wczoraj np miał lepszy dzień i odsysałam go przez cały dzień tylko 2 razy, resztę ładnie wykaszlał
Ale mimo wszystko boję się, że się coś nie uda...

Offline

 

#2 2015-06-01 22:32:14

 kasiac1973

Member

Zarejestrowany: 2011-07-05
Posty: 241
Punktów :   

Re: Ile w szpitalu po dekaniulacji?

Myśl pozytywnie.Po usunięciu rurki byliśmy na oddziale 4 dni,ale dlatego że na oddział trafiły dzieci z zapaleniem krtani.Po przyjeździe do domu na drugi dzień wylądowaliśmy w szpitalu na oddziale pediatrycznym z zapaleniem płuc.Tam właśnie Mały miał rehabilitację oddechową i drenaże,no i antybiotykoterapię.
Z tym że każdy przypadek jest inny więc trudno powiedzieć jak będzie z Wami.
Trzymamy kciuki

Offline

 

#3 2015-06-02 22:31:27

 Kaska

Member

3704188
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2008-07-09
Posty: 320
Punktów :   

Re: Ile w szpitalu po dekaniulacji?

My byliśmy 3 dni. Mam nadzieję, że młody wróci bez rury. Pozdrawiam i trzymamy kciuki.

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
hotel wellness w Ciechocinku