Po Tracheotomii

Forum dla Rodziców Dzieci po zabiegu tracheotomii

Ogłoszenie

Drogi Gościu. Witamy na naszym Forum i gorąco zachęcamy do aktywnego udziału w wymianie doświadczeń. Jednocześnie informujemy, że część tematów jest dla Ciebie niedostępna. Jeśli chciałbyś mieć dostęp do wszystkich tematów prosimy o zarejstrowanie się lub kontakt z administratorem forum: gofer73@gazeta.pl

#1 2015-11-02 18:35:13

 CzaRna86

Member

Skąd: Łódź
Zarejestrowany: 2012-07-10
Posty: 97
Punktów :   

Dodatkowe 520zł...jak to jest?

Kochani od nowego roku zmienił się nieco przepis dot dodatku pielęgnacyjnego (520zł).
Obecnie jestem zatrudniona, ale nie dostaję z firmy żadnych pieniędzy. Przebywam na urlopie wychowawczym, na dziecko niepełnosprawne i nie mogę póki co na nowo podjąć pracy.
Czy w takiej sytuacji mogę starać się o ten dodatek pielęgnacyjny? Bo sprzeczne informacje mnie dochodzą.
W urzędzie usłyszałam, że nie dostanę ponieważ nadal jestem zatrudniona. Poza tym mam 400zł wychowawczego i to zostałoby mi odebrane.
No to ja pytam, gdzie tu logika? Musiałabym zwolnić się z pracy, żeby dostać ten dodatek, tak? A jeśli jestem zatrudniona, ale NIE MOGĘ wrócić do pracy, ponieważ zajmuję się synem, to już dodatek się nam nie należy?
Czyli dla matek, które nie mogą wrócić do pracy i przebywają na urlopach wych na dzieci niepełnosprawne nie należy się nic, ponad to, co do tej pory?
W rozszerzeniu w/w przepisu o dodatku pielęgnacyjnym zaznaczono, że jest on dla osób, które zrezygnowały z pracy oraz dla tych, którzy nie mogą podjąć pracy gdyż zajmują się osobą niepełnosprawną. Tak logicznie rzecz biorąc, to ja należę do tych, którzy nie mogą na nowo podjąć pracy.

Wiem, że tutaj niektórzy są na bieżąco w tych sprawach, dlatego pytam...

Offline

 

#2 2015-11-02 19:06:13

exy117

Member

Zarejestrowany: 2009-11-16
Posty: 68
Punktów :   

Re: Dodatkowe 520zł...jak to jest?

Trzeba zwolnić się z pracy za porozumieniem stron.Ja będąc na wychowawczym tak zrobilam.Dostaniesz 1200 zł a wych.400 prosty rachunek co się bardziej opłaci.

Offline

 

#3 2015-11-02 22:19:26

 CzaRna86

Member

Skąd: Łódź
Zarejestrowany: 2012-07-10
Posty: 97
Punktów :   

Re: Dodatkowe 520zł...jak to jest?

Nie do końca proste, gdyż po powrocie do pracy miałabym więcej. Natomiast jeśli się zwolnię, to później mogę nie wrócić. Misiek zaświadczenie o niepełnosprawności ma do 2018 roku. Po wyjęciu rurki nie będzie już "niepełnosprawny" i wszelkie zasiłki przepadną, a ja zostałabym bez pracy... Obecnie mam 400 wychowawczego i zasiłki. Fakt, nie jest to dużo, ale w takiej sytuacji musi wystarczyć. Szkoda, że w naszym kraju pomoc dla matek jest tak słaba. Dziękuję za odpowiedź.

Offline

 

#4 2015-11-04 16:30:05

monique_182

Member

Zarejestrowany: 2014-09-25
Posty: 79
Punktów :   

Re: Dodatkowe 520zł...jak to jest?

Po wyjęciu rurki teoretycznie już nie jest niepełnosprawny, ale w praktyce orzeczenie przysługuje do czasu trwania, wiec nawet jeżeli Wam wyciągną rurkę, to dopóki ma orzeczenie, wszelkie swiadczenia Wam się należą.

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
fumigacja cennik melt do udrażniania rur wrocław Ciechocinek restauracja usługi malarskie warszawa cena