Po Tracheotomii

Forum dla Rodziców Dzieci po zabiegu tracheotomii

Ogłoszenie

Drogi Gościu. Witamy na naszym Forum i gorąco zachęcamy do aktywnego udziału w wymianie doświadczeń. Jednocześnie informujemy, że część tematów jest dla Ciebie niedostępna. Jeśli chciałbyś mieć dostęp do wszystkich tematów prosimy o zarejstrowanie się lub kontakt z administratorem forum: gofer73@gazeta.pl

#1 2015-07-02 23:11:28

 aniamil22

Member

Skąd: Maków Maz.
Zarejestrowany: 2013-08-15
Posty: 79
Punktów :   

Jaś nie ma już rury

Witajcie mamy wspaniałe wiadomości Jaś po 22 miesiącach pozbył się rury. Doktor Bielecki zrobił nam ogromną niespodziankę pojechaliśmy tylko na endoskopie zupełnie nie przygotowani na zostanie w szpitalu, a mały z bloku zjechał bez rurki, radzi sobie coraz lepiej. Mam nadzieję że idziemy w dobrą stronę i wszystko się uda.

Offline

 

#2 2015-07-03 13:30:05

monique_182

Member

Zarejestrowany: 2014-09-25
Posty: 79
Punktów :   

Re: Jaś nie ma już rury

No to super wiem co czujesz, ja miesiąc temu czułam się tak samo Ale że z bloku zjechał bez rurki? Mi powiedziano, że dekaniulacji na bloku się nie przeprowadza, tylko na oddziale. I jak mój miał endoskopię to wrócił z bloku z rurką, a następnego dnia na oddziale został dekaniulowany.

Offline

 

#3 2015-07-03 18:28:02

 aniamil22

Member

Skąd: Maków Maz.
Zarejestrowany: 2013-08-15
Posty: 79
Punktów :   

Re: Jaś nie ma już rury

U nas zawsze wszystko inaczej, zabrali małego około 10 na endoskopie, a o 12 panie pielęgniarki kazały nam iść po małego i pod blokiem pani Doktor powiedziała że Jasiu nie ma rury, radzi sobie, nie sinieje dobrą ma saturacje, leżeliśmy na oddziale od wtorku do wtorku, mam pytanie bo mały w Katowicach miał bardzo dużo zalegań słychać było furczenie, ale wszystko odkasływał, a teraz w domu nie ma zupełnie tego kaszle co mu zalega i oklepujemy się ale już nie tak często jak w szpitalu czy tak ma być, cały czas się boję że złapie zapalenie płuc i z powrotem rura.

Offline

 

#4 2015-07-03 19:30:59

monique_182

Member

Zarejestrowany: 2014-09-25
Posty: 79
Punktów :   

Re: Jaś nie ma już rury

My jesteśmy dokładnie miesiąc bez rury. Na początku w szpitalu było to samo- pełno zalegań, zwłaszcza w prawym płucu. To samo- oklepywanie, nawet 5 razy dziennie i często w nocy, bo mu mocno zalegało, charczenie, a nawet jak odkrztusił, to i tak było to samo. Taki stan utrzymywał się około 2 tygodni, choć z dnia na dzień było coraz lepiej. Teraz też się już nie oklepujemy tak często. Raz dziennie, przed snem. Najpierw inhalacja z soli, by nawilżyć, później oklepywanie, mały wykaszle i jest czysto. W ciągu dnia wydzieliny praktycznie nie ma, tyle co na bieżąco wykaszle, zalegań brak. I jeszcze zapalenia płuc nie dostał, także widocznie tak ma być. Mi doktor Dec przy wypisie jeszcze wspomniał, że z dnia na dzień wydzieliny będzie coraz mniej, że ważne, że dopóki będą zalegania, by oklepywać, by to po prostu wypluł, w przeciwnym wypadku dostanie zapalenia płuc. Póki co nie mam na co narzekać, wszystko przebiega tak, jak mi powiedzieli, że będzie przebiegało

Offline

 

#5 2015-07-03 19:45:39

 aniamil22

Member

Skąd: Maków Maz.
Zarejestrowany: 2013-08-15
Posty: 79
Punktów :   

Re: Jaś nie ma już rury

Nam to samo mówił Pan dr. Dec u nas też więcej jest na lewym płucu, ale mały w ciągu tego tygodnia zrobił większe postępy niż przez całe dwa lata, nic mu nie przeszkadza ściąga się do siadania, kręci główką, zasypia na płasko wcześniej rura mu przeszkadzała, a co najważniejsze lepiej i więcej je śmieliśmy się że chyba wszczepili mu jakiegoś tasiemca bo Jaś jest cały czas głodny i tylko daj daj jak zobaczy coś do jedzenia.

Offline

 

#6 2015-07-08 21:04:55

 kasiac1973

Member

Zarejestrowany: 2011-07-05
Posty: 241
Punktów :   

Re: Jaś nie ma już rury

To super Aniu,że jesteście po wszystkim.Cieszymy się razem z Wami.
Dobrze że jest ten dr Bielecki

Offline

 

#7 2016-07-22 21:22:18

 aniamil22

Member

Skąd: Maków Maz.
Zarejestrowany: 2013-08-15
Posty: 79
Punktów :   

Re: Jaś nie ma już rury

witamy, wczoraj wróciliśmy z Katowic, niestety nie udało się zaszyć dziury kolejna próba za rok ale wiemy że budowa krtani tchawicy ok a to jak powiedział dr Bielecki  tylko plastyka ale jeszcze zostawiamy bo Jaś ciągle się uczy jeść

Offline

 

#8 2016-07-24 19:59:55

monique_182

Member

Zarejestrowany: 2014-09-25
Posty: 79
Punktów :   

Re: Jaś nie ma już rury

My jedziemy za miesiąc na kolejną próbę plastyki. Mam nadzieję, że tym razem już ostatnią

Offline

 

#9 2016-08-22 17:44:15

 Kaska

Member

3704188
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2008-07-09
Posty: 320
Punktów :   

Re: Jaś nie ma już rury

Aniu, gratulujemy i cieszymy sie razem z Wami

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
spa Ciechocinek