Po Tracheotomii

Forum dla Rodziców Dzieci po zabiegu tracheotomii

Ogłoszenie

Drogi Gościu. Witamy na naszym Forum i gorąco zachęcamy do aktywnego udziału w wymianie doświadczeń. Jednocześnie informujemy, że część tematów jest dla Ciebie niedostępna. Jeśli chciałbyś mieć dostęp do wszystkich tematów prosimy o zarejstrowanie się lub kontakt z administratorem forum: gofer73@gazeta.pl

#16 2015-05-29 22:48:29

monique_182

Member

Zarejestrowany: 2014-09-25
Posty: 79
Punktów :   

Re: Ćwiczenie oddechu z koreczkiem

No i o to mi chodzi, bo już zaczęłam panikować, że wszystko przepadnie, no ale jeżeli zajdzie potrzeba, to tak zrobię. Póki co temperatury nadal nie ma, kaszleć na razie nie kaszlał od zaśnięcia, nasmarowałam go maścią majerankową pod nosem i vickiem po plecach i klatce piersiowej i czekamy do jutra. Mogą być zęby, bo już dzisiaj druga noc, że mi się co chwilę budzi z płaczem. Ale jest jeden plus tego wszystkiego- w końcu zaczął pięknie kaszleć! Dziś od 6.00, przez cały dzień ani razu ssaka nie użyłam. Jedynie przed snem, po 20.00 odessałam, na szybkiego, bo już był padnięty a coś mu się zebrało i nie chciałam go jeszcze kaszlem męczyć i rozbudzać. A jak wykaszlał, to miał tak pusto, że nawet ssakiem mi się tak nie udało nigdy wyciągnąć Także jestem dobrej myśli Z koreczkiem siedzi cały dzień, od 3 dni nawet z koreczkiem śpi A tak się martwiłam, chyba niepotrzebnie i na zapas

Offline

 

#17 2015-05-30 22:42:16

 aniamil22

Member

Skąd: Maków Maz.
Zarejestrowany: 2013-08-15
Posty: 79
Punktów :   

Re: Ćwiczenie oddechu z koreczkiem

Witajcie,
Bardzo się cieszę że mały tak pienie sobie radzi z korkiem.
Mam takie pytanie bo nie pamiętam, my jedziemy do Katowic 23 czerwca na endoskopie i nie pamiętam czy mamy wziąć ze sobą skierowanie do oddziału laryngologi czy do poradni.

Offline

 

#18 2015-05-31 18:08:25

monique_182

Member

Zarejestrowany: 2014-09-25
Posty: 79
Punktów :   

Re: Ćwiczenie oddechu z koreczkiem

Aniamil- a to Wasza pierwsza wizyta? Bo jeżeli pierwsza, to bierzesz od lekarza rodzinnego skierowanie do poradni laryngologicznej. Później dzwonisz i się rejestrujesz. No, ale skoro masz już termin wyznaczony, to znaczy, że już byliście, tak więc nie musisz ze sobą nic brać. Po przyjeździe do Katowic do szpitala idziesz najpierw na drugie piętro do sekretariatu, podajesz dane dziecka, ona daje Ci skierowanie, które już skoro byłaś, to przynosiłaś, z tym skierowaniem schodzisz na sam dół i idziesz założyć historię choroby i kartę szpitalną. Tam Cię panowie z portierni pokierują, bo to na poziomie -1. Jak już założysz karte, to bierzesz dokumentację, którą Ci dadzą i śmigasz znowu na 2 piętro, na laryngologię. Dajesz papiery pielęgniarkom i czekasz na rozwój sytuacji, tj. pobieranie krwi, wenflony, ważenie itp. Następnie po tym wszystkim ogląda Was lekarz i następnie przyjmują Was na oddział i kierują do sali. Pamiętaj, że dziecko musi być na czczo. Jeżeli endoskopię ma na drugi dzień, tak jak my, to musi być na czczo, ale może pić, ale jedynie wodę.
Pozdrawiam.

Offline

 

#19 2015-05-31 19:15:27

 Kaska

Member

3704188
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2008-07-09
Posty: 320
Punktów :   

Re: Ćwiczenie oddechu z koreczkiem

A my za każdym razem mieliśmy ze sobą skierowanie

Offline

 

#20 2015-05-31 22:44:10

 aniamil22

Member

Skąd: Maków Maz.
Zarejestrowany: 2013-08-15
Posty: 79
Punktów :   

Re: Ćwiczenie oddechu z koreczkiem

Byliśmy już i mieliśmy skierowanie do szpitala od dr Bieleckiego, ale teraz jak uzgadniałam termin to Pani chciała od mnie skierowanie od lekarza rodzinnego tylko nie powiedziała czy do szpitala czy do poradni

Offline

 

#21 2017-10-18 06:15:17

totalnabrocha

New member

Zarejestrowany: 2017-10-18
Posty: 1
Punktów :   

Re: Ćwiczenie oddechu z koreczkiem

My również uczymy się oddychać na korku, wydaje mi się że idzie nam dobrze Jaś praktycznie cały czas ma założony koreczek, śpi, bawi się i je w koreczku. Zauważyłam że nawet lepiej jest mu jeść z korkiem jedzenie juz zupełnie nie pojawia się w rurce
________________
płytki ceramiczne

Ostatnio edytowany przez totalnabrocha (2017-10-18 06:15:40)

Offline

 

#22 2017-12-21 18:51:23

Flameless_321

New member

Zarejestrowany: 2017-12-21
Posty: 1
Punktów :   

Re: Ćwiczenie oddechu z koreczkiem

Straszna rzecz, moja koleżanka teraz musi wykonywać takie ćwiczenia. Naprawdę bardzo ciężko przyzwyczaić się do takie trybu życia

Ostatnio edytowany przez Flameless_321 (2017-12-21 18:51:56)

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
konstrukcje stalowe częstochowa nocleg ciechocinek komornik warszawa ursus malarz warszawa cena