Po Tracheotomii

Forum dla Rodziców Dzieci po zabiegu tracheotomii

  • Nie jesteś zalogowany.
  • Polecamy: Moda

Ogłoszenie

Drogi Gościu. Witamy na naszym Forum i gorąco zachęcamy do aktywnego udziału w wymianie doświadczeń. Jednocześnie informujemy, że część tematów jest dla Ciebie niedostępna. Jeśli chciałbyś mieć dostęp do wszystkich tematów prosimy o zarejstrowanie się lub kontakt z administratorem forum: gofer73@gazeta.pl

#1 2007-05-24 10:50:53

Basik

Member

22586075
Zarejestrowany: 2007-03-25
Posty: 512
Punktów :   

Skrzywienie kręgosłupa

Skutkiem słabiutkiej siły mięśni jest w naszym przypadku skrzywienie kręgosłupa, które ciągle sie pogłębia. Do wózka w pozycji siedzącej zakładam gorset ( szyty na miarę, sztywny), ale większość czasu Antek spędza w pozycji leżącej, wtedy zakładam pas stabilizujący mniej sztywny. A skolioza leci dalej, myślę o dobrym ortpedzie i ewentualnej operacji usztywnienia kręgosłupa. Będę wdzięczna za wasze opinie i rady, możecie polecić dobrego specjalistę? A jak wy radzicie sobie, aby zapobiegać deformacjom?

Offline

 

#2 2007-05-24 20:43:14

iki81

Member

3702613
Skąd: Rotmanka k/Gdańska
Zarejestrowany: 2007-03-26
Posty: 312
Punktów :   
WWW

Re: Skrzywienie kręgosłupa

Narazie mamy zalecenia od rehabilitantki, aby zawsze podkładać więcej (wałków, czy czegoś takiego) pod słabszą stronę (u nas lewą), która się gnie. Poza tym narazie niec, ale Jula jest jeszcze tyci w porównaniu do Antka.


"Kiedy Bóg drzwi zamyka, to otwiera okno..."

www.julinek.blox.pl

Offline

 

#3 2007-05-27 07:01:58

aniah

Member

Skąd: Nowy Sącz
Zarejestrowany: 2007-05-06
Posty: 158
Punktów :   

Re: Skrzywienie kręgosłupa

Ja słyszałam o klinice  w Zakopanem i profesorze Zarzyckim. Tam specjalizują się w skoliozach, chorobach nerwowo-mięśniowych i robią operacje usztywnienia kręgosłupa.

www.klinika.net.pl

Offline

 

#4 2007-05-27 13:51:23

jagoda

Member

1253962
Skąd: Łeczna
Zarejestrowany: 2007-05-18
Posty: 222
Punktów :   
WWW

Re: Skrzywienie kręgosłupa

ja też sie boje skrzywienia kręgosłupa ale nigdy nie sadzam Łukasza ma 2 lata i to narazie działa w wózku jest w pozycji pół leżącej staram się nie obciążać go wcale bo synio jest bardzo wiotki

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
Ciechocinek restauracje