Po Tracheotomii

Forum dla Rodziców Dzieci po zabiegu tracheotomii

Ogłoszenie

Drogi Gościu. Witamy na naszym Forum i gorąco zachęcamy do aktywnego udziału w wymianie doświadczeń. Jednocześnie informujemy, że część tematów jest dla Ciebie niedostępna. Jeśli chciałbyś mieć dostęp do wszystkich tematów prosimy o zarejstrowanie się lub kontakt z administratorem forum: gofer73@gazeta.pl

#1 2007-09-13 09:44:36

gofer73

Administrator

4643120
Call me!
Skąd: Warszawa
Zarejestrowany: 2007-03-21
Posty: 872
Punktów :   
WWW

Standardy opieki nad dziecmi chorymi na SMA

W sierpniowym numerze Journal of Child Neurology - pisma branżowego dla pediatrów neurologów ukazał się artykuł na temat uzgodnionych międzynarodowych standardów opieki nad dziećmi chorymi na SMA. Jest to bardzo ciekawy artykuł dający pojęcie o tym jak powinniśmy być traktowani przez lekarzy również i w Polsce i jaki minimalny standard opieki i zainteresowania należy się naszym dzieciom.
Wraz z PTCHNM planujemy upchnąć ten artykuł w Ministerstwie Zdrowia oraz na Banacha, żeby mieli choć blade pojęcie co robić z następnymi pacjentami, którzy się pojawią.
Narazie w wolnej chwili robię dość wolne tłumaczenie tekstu, skupiając się na standardach dla typu 1.

Jeśli jesteście zainteresowani usystematyzowaniem wiedzy na temat rdzeniowego zaniku mięśni zapraszam tu gdzie opublikowałam już część tłumaczenia: http://preclowastrona.org/index.php?opt … Itemid=117

Chętnie też poznam opinię na temat zawartości.


Gofer Mama Precla SMA I, 8 lat
www.preclowastrona.blox.pl

Offline

 

#2 2007-09-13 21:22:15

Basik

Member

22586075
Zarejestrowany: 2007-03-25
Posty: 512
Punktów :   

Re: Standardy opieki nad dziecmi chorymi na SMA

Takie wytyczne rodzice powinni dostać na piśmie wraz z wynikiem badań genetycznych, a nie szukać wszelakich informacji po internecie, bo jak w naszym przypadku pani doktor w Poradni Chorób Mięśni miała dla nas ok 20 minut czasu, a my jechaliśmy do niej 200km.

Oddzielnym marzeniem są wytyczne dotyczące lekarza rodzinnego, marzenie w dosłownym tego słowa znaczeniu, bo wiedza jest znikoma i tylko książkowa z czasów studiów - takie jest moje odczucie.

Dokładnie pogrupowano typy SMA, z którymi ja się zgadzam.

Offline

 

#3 2007-09-14 10:13:08

gofer73

Administrator

4643120
Call me!
Skąd: Warszawa
Zarejestrowany: 2007-03-21
Posty: 872
Punktów :   
WWW

Re: Standardy opieki nad dziecmi chorymi na SMA

kończę tłumaczyć część o oddychaniu. To jest dopiero lektura!

Aż mi się krew burzy, gdy wiem o czym lekarze powinni wiedzieć  a nie wiedzą(nawet anestezjolodzy) żeby naszym dzieciaczkom udało się funkcjonowac jak najdłużej bez rurek.

Jak opublikuję oddychanie dam znać.


już jest część oddechowa: http://www.preclowastrona.org/index.php … Itemid=117

zabieram się za część żywieniową


Gofer Mama Precla SMA I, 8 lat
www.preclowastrona.blox.pl

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
Ciechocinek spa weekend dla dwojga