Po Tracheotomii

Forum dla Rodziców Dzieci po zabiegu tracheotomii

Ogłoszenie

Drogi Gościu. Witamy na naszym Forum i gorąco zachęcamy do aktywnego udziału w wymianie doświadczeń. Jednocześnie informujemy, że część tematów jest dla Ciebie niedostępna. Jeśli chciałbyś mieć dostęp do wszystkich tematów prosimy o zarejstrowanie się lub kontakt z administratorem forum: gofer73@gazeta.pl

#1 2010-11-23 15:22:57

 atusia

Member

Skąd: Kujawsko-pomorskie
Zarejestrowany: 2010-11-16
Posty: 268
Punktów :   

Zielona wydzielinka w rurce

Przestudiowałam wszystkie wątki i niestety nie znalazłam odpowiedzi na moje wątpliwości.
Dziś odśluzowując synka i 2x ściągnęłam ssakiem z rurki zieloną wydzielinkę. Nie było jej dużo ok. 1cm, ale była zielonkawa, czasami jest biała. Jak sobie radzicie w takiej sytuacji?

Od razu zrobiłam inhalacje z Pulmicortu, (wczoraj robiłam z samej soli, bo wydzielinka już była gęściejsza). Boję się by nie rozwinęła się jakaś większa infekcja...
Kochane mamy macie jakieś sprawdzone sposoby? Będę wdzięczna za podpowiedzi, bo nasi lekarze i tak nic mi nie podpowiedzą.

Dziękuję

Offline

 

#2 2010-11-24 00:32:23

 edzia

Member

Skąd: Czarnków/Hohenpeissenberg
Zarejestrowany: 2008-12-31
Posty: 106
Punktów :   

Re: Zielona wydzielinka w rurce

Napisze Ci co ja bym zrobila. Ja bym robila inhalacje z soli fizjologicznej w odstepach min. co 2-3 godziny i pozadnie podczas inhalacji i rowniez chwie po oklepywanie pleckow. Do oklepywania pleckow mozesz sobie zrobic taka oklepywaczke z maski od ambu, trzeba tylko zakleic tasma ten wlot co wchodzi wlasnie do ambu i to sie swietnie do klepania sprawdza. No i musisz obserwowac wydzieline, bo jak czesciej bedzie zielonkawa i zolta to niestety moze oznaczac infekcje, ale nie zawsze nie zalamuj sie, bo u nas czasami jak sie przesuszy wydzielina po spaniu (kiedy to Amelia nie potrzebuje byc tak czesto odsysana),to wtedy czasem tez wyciagam zoltawa, a i zielona sie zdarzy i nic z tego nie wynika (ale alarm i czerwone swiatlo wlacza mi sie natychmiast i wtedy postepuje dokladnie tak jak Ci opisalam powyzej). Powodzenia!

Offline

 

#3 2010-11-24 08:38:56

 atusia

Member

Skąd: Kujawsko-pomorskie
Zarejestrowany: 2010-11-16
Posty: 268
Punktów :   

Re: Zielona wydzielinka w rurce

Dziękuję za cenną poradę. Na pewno już dziś skorzystam z niej.  Co prawda sama nieśmiało tez wprowadziłam od wczoraj inhalacje, ale wolałam się upewnić czy w dobrą stronę podążam. Nawet myślałam o zmianie rurki na świeżą, ale poczekam jeszcze, bo dopiero co ją zmieniałam.

Pozdrawiam

Beata

Offline

 

#4 2010-11-24 10:36:17

mama_juli

Member

Zarejestrowany: 2008-10-29
Posty: 209
Punktów :   

Re: Zielona wydzielinka w rurce

u nas tez tak jest ze po nocy gdy jula w ogole nie jest odsysana, rano odsysa sie taka zoltawa wydzielina za pierwszym razem a potem juz ok

Offline

 

#5 2010-11-27 22:10:08

adiz3

Member

Skąd: Jawor
Zarejestrowany: 2009-05-04
Posty: 30
Punktów :   

Re: Zielona wydzielinka w rurce

Witam! Ja w takiej sytuacji ,oprócz inhalacji, robię posiew z rurki, bo u nas   to prawie zawsze oznacza , że mamy jakąś bakterię którą musimy przeleczyć. Pozdrawiam.

Offline

 

#6 2010-11-28 06:31:50

 atusia

Member

Skąd: Kujawsko-pomorskie
Zarejestrowany: 2010-11-16
Posty: 268
Punktów :   

Re: Zielona wydzielinka w rurce

Dziękuję za pomoc. Inhalacje na ten moment polepszyły sytuację. Zobaczymy na jak długo.

a
Pozdrawiam

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
fumigacja cennik melt do udrażniania rur wrocław Ciechocinek restauracja usługi malarskie warszawa cena