Po Tracheotomii

Forum dla Rodziców Dzieci po zabiegu tracheotomii

  • Nie jesteś zalogowany.
  • Polecamy: Komputery

Ogłoszenie

Drogi Gościu. Witamy na naszym Forum i gorąco zachęcamy do aktywnego udziału w wymianie doświadczeń. Jednocześnie informujemy, że część tematów jest dla Ciebie niedostępna. Jeśli chciałbyś mieć dostęp do wszystkich tematów prosimy o zarejstrowanie się lub kontakt z administratorem forum: gofer73@gazeta.pl

#1 2007-05-11 10:02:20

gofer73

Administrator

4643120
Call me!
Skąd: Warszawa
Zarejestrowany: 2007-03-21
Posty: 872
Punktów :   
WWW

Poradnia na Banacha

No własnie co sądzicie? Nas zniechęcili do siebie bardzo skutecznie. Więcej nasza noga tam nie postanie a szkoda, bo to jedyny oficjalny ośrodek w Polsce zajmujący się SMA (albo który powinien się zajmować SMA ale ma to w nosie)
Pisze dlaczego moim zdaniem jest tak jak jest (opieram się na naszych doświadczeniach)

-nie powiedziano nam nic o stanie klinicznym dziecka
-nie powiedziano nam w jaki sposób należy je prowadzić (np. jak ważne jest wsparcie oddechowe, jaki sprzęt jest niezbędny, co nas czeka w najbliższych miesiącach) tak aby dziecko przeżyło
-nie zasugerowano jakie suplementy diety podawać i jakie próby leczenia są podejmowane w Polsce
-ani słowa na temat szczepień
-nie zaproponowano następnej, regularnej wizyty (" to już jak Państwo chcecie" w domyśle Szymon nie dożyje do drugiej wizyty)

Zamiast tego:

-potraktowano nas per noga gdy zadawaliśmy pytania na temat prób klinicznych (NIE ma lekarstwa, NIC się nie da zrobić, wszystkie nasze działania są BEZ SENSU)
-poradzono oddać Szymona na jakiś OIOM bo cytuję "w domu to będziemy mieli z nim krzyż pański" oraz "zawsze mamy 75% szans na następne zdrowe dziecko"

Cała wizyta trwała 15 minut. Żadnych informacji gdzie możemy iść, co robić. Żadnych adresów, kontaktów, konstruktywnych porad, żadnej chęci współpracy. Żadnego dobrego słowa. Nawet uśmiechu (przyszliśmy trzy tygodnie po diagnozie z malutkim dzieckiem).

Szkoda, że nie miałam magnetofonu. Bo bym poszła z tym do TVNu
Stracony czas i tyle.


Gofer Mama Precla SMA I, 8 lat
www.preclowastrona.blox.pl

Offline

 

#2 2007-05-11 12:09:10

Ewa Mama Nuli

Member

5230294
Call me!
Skąd: Warszawa
Zarejestrowany: 2007-04-03
Posty: 192
Punktów :   
WWW

Re: Poradnia na Banacha

To skandal!!! Powinniście coś z tym zrobić!


Cud miłości
www.nulka.blox.pl , www.klejnociki.blox.pl , www.zosia.blox.pl
Forum dla dzieci niepełnosprawnych,ich rodziców i przyjaciół
www.oi.pun.pl

Offline

 

#3 2007-05-11 13:52:11

iki81

Member

3702613
Skąd: Rotmanka k/Gdańska
Zarejestrowany: 2007-03-26
Posty: 312
Punktów :   
WWW

Re: Poradnia na Banacha

Ja na początku chciałam tam jechać, bo słyszałam że tam wsyztskie dzieci z SMA raz na jakiś czas się pojawiaja i że oni maja doświadczenie... itp... Ale jak poczytałam preclowego bloga to mi sie odechciało. Postanowiłam nie chodzić po żadnych specjalistach w tej dziedzinie, bo nie wierzę, że tacy istnieją... Co mi powie więcej niż Wam nawet dr J.? Jak się znajdzie lekarstwo, to i tak sie dowiem... A na co mi więcej stresów. W zasadzei traktuję Julę jak zdrowe dziecko (takie mam zalecienia od naszej pani doktor) tylko czasem jak coś znajdę w sieci (na forum, u Precla itp) to mogę wykorzystać (suplementy diety, rozwiązania rehabilitacyjne). Poza tym mamy szczęście do ludzi, którzy na SMA się nie znają, ale intuicyjnie robią dobrze, np. nasza Ania fizjoterapeutka czy logopeda... No i pielęgniarka przychodzi do nas, która zajmuje sie jeszcze trzema dziewczynkami z SMA.


"Kiedy Bóg drzwi zamyka, to otwiera okno..."

www.julinek.blox.pl

Offline

 

#4 2007-05-11 15:20:30

Basik

Member

22586075
Zarejestrowany: 2007-03-25
Posty: 512
Punktów :   

Re: Poradnia na Banacha

Gosia ja mam takie samo zdanie na temat poradni ,wyłaczając dr Jędrzejowską ( ale to trochę inna działka ). Ja nawet próboowałam wizyty prywatnej u pani R. ,ale na marne traciliśmy czas, jedyna podpowiedź to nazwisko Kasi K. jako skarbnicy wiedzy i do widzenia. Aha jeszcze jedno usłyszałam tam i w każdym następnym szpitalu: nie róbcie sobie szpitala w domu bo tak nie da sie żyć. Widocznie się da , ja nie poddam sie do mojej lub nie daj Boże Antosia ostatniej chwili.

Offline

 

#5 2007-05-11 15:58:16

gofer73

Administrator

4643120
Call me!
Skąd: Warszawa
Zarejestrowany: 2007-03-21
Posty: 872
Punktów :   
WWW

Re: Poradnia na Banacha

Ewo masz rację że powinno się cos z tym zrobić, bo takie podejście do sprawy tylko szkodzi naszym dzieciakom.... ale z drugiej strony jest takie przysłowie, że nie gryzie się ręki która karmi. My jesteśmy z tego samego miasta. Czy myślisz, że gdybyśmy zrobili rozróbę, chciałby z nami rozmawiać jakikolwiek lekarze (już nawet nie myślę o neurologach). Zresztą nasz dr. O tez jest z Banacha, tyle, że z oddziału szpitalnego a nie przychodni i ma zupełnie ale to zupełnie inne podejście
Dr. Jędrzejowska jest naukowcem i ma naukowe podejście do sprawy, ale to ona udzieliła nam odpowiedzi na wszystkie pytania które zadaliśmy Pani Dr. R (inni warszawscy pacjenci Dr R nie nazywają po nazwisku tylko od razu bardzo brzydko)
A dzięki Kasi to faktycznie wiele się dowiedzieliśmy, tyle, że ona to czasem jest już trochę zmęczona swoją informacyjna rolą (którą powinni de facto pełnić w przychodni na Banacha)

Reasumując - grunt to trafić na odpowiednich ludzi. Prawda?


Gofer Mama Precla SMA I, 8 lat
www.preclowastrona.blox.pl

Offline

 

#6 2007-05-11 16:04:00

aniah

Member

Skąd: Nowy Sącz
Zarejestrowany: 2007-05-06
Posty: 158
Punktów :   

Re: Poradnia na Banacha

My byliśmy diagnozowani w Uniwersyteckim Szpitalu Dziecięcym w Krakowie Prokocimiu i od trzech lekarzy (dwóch neurologów i genetyka) usłyszeliśmy ''prosze państwa, ja tylko stwierdzam jednostkę chorobową" i reszta dokładnie jak pisze Gosia. Również odradzono nam dalsze przyjazdy, bo właściwie po co?? W sumie mają rację - do takich lekarzy nie ma po co. Na Banacha byliśmy tylko u dr J. Z nią konsultowaliśmy szczepienia, ale decyzję pozostawiła nam. Więcej z Banacha doświadczeń nie mamy, ale skoro jest podobnie, to pewnie do innych lekarzy na konsultacje nie ma po co jechać.

Offline

 

#7 2007-05-13 12:23:04

sylwia55

Member

7640560
Skąd: łódz
Zarejestrowany: 2007-05-11
Posty: 14
Punktów :   
WWW

Re: Poradnia na Banacha

Mie lekarz tylko poiformował o diagnozie a co bedzie z dzieckiem  co trzeba nic.tylko tyle CHOROBA NIE ULECZALNA. Pani rechabilitantka  która bierze odemnie za 45 min.50zł. Powiedziała ze nie ma czesto sensu sie u niej pojawiac. Bo tego i tak nie wylecze. Niewiem nie mam pojecia co bedzie . Jak by nie wy to ja bym nawet niewiedziała jakie witaminy podawac  ani nic  bo lekarze tylko  kase potrafia brac  a nic nie doradza. Bardzo prosze o namiary dr. Jendrzejewskiej  to chyba  pierwszy lekarz co mi wytumaczy i cokolwiek doradzi. A ile ta pani doktor bierze za wizyte. chodz to juz w tym przypatku nie warzne tylko aby  mi pomogła, pozdrawiam

Offline

 

#8 2007-05-13 12:46:10

gofer73

Administrator

4643120
Call me!
Skąd: Warszawa
Zarejestrowany: 2007-03-21
Posty: 872
Punktów :   
WWW

Re: Poradnia na Banacha

Sylwia skąd jesteście?


Gofer Mama Precla SMA I, 8 lat
www.preclowastrona.blox.pl

Offline

 

#9 2007-05-13 14:31:27

iki81

Member

3702613
Skąd: Rotmanka k/Gdańska
Zarejestrowany: 2007-03-26
Posty: 312
Punktów :   
WWW

Re: Poradnia na Banacha

Sylwia: W przypadku SMA 2 rehabilitacja może zdziałać więcej niż w przypadku SMA 1  (bo dzieci mają więcej zapamiętanych wzorców ruchowych) - więc nie poddawajcie się i ćwiczcie codziennie! Nie sugeruj się tutejszymi rurkami - Twoja mała może jej uniknąć. Tylko nazwa choroby jest ta sama, ale sama choroba postępuje trochę inaczej - wolniej... To oczywiście zależy też od dziecka, ale dacie radę!!


"Kiedy Bóg drzwi zamyka, to otwiera okno..."

www.julinek.blox.pl

Offline

 

#10 2007-05-13 19:16:06

Basik

Member

22586075
Zarejestrowany: 2007-03-25
Posty: 512
Punktów :   

Re: Poradnia na Banacha

Sylwia jeżeli dobrze myślę to jesteś z Łodzi, tam mieszka pani Renata Laudan mama Piotrusia z SMA , ona należy do tzw. grupy wsparcia i oficjalnie podaje swój nr telefonu w biuletynie TChNM  skontaktuj się z nią (w dodatku jest pediatrą) 0426 728 236. Myślę że nie przegiełam z tą informacją w sensie ochrony danych.

Offline

 

#11 2007-05-13 19:28:36

gofer73

Administrator

4643120
Call me!
Skąd: Warszawa
Zarejestrowany: 2007-03-21
Posty: 872
Punktów :   
WWW

Re: Poradnia na Banacha

Basia chyba nie skoro numer jest w informatorze


Gofer Mama Precla SMA I, 8 lat
www.preclowastrona.blox.pl

Offline

 

#12 2007-05-13 23:27:38

aniah

Member

Skąd: Nowy Sącz
Zarejestrowany: 2007-05-06
Posty: 158
Punktów :   

Re: Poradnia na Banacha

Sylwio !!! Dr Jędrzejowska przyjmuje w Centrum Medycznym Akademii Medycznej w Warszwie  (tel.
rejestracji 022 599 18 02) . Warto się z nią spotkać aby coś dowiedzieć się o samej chorobie i prowadzeniu dziecka z SMA. Warto również się skontaktować z panią Agnieszką Stępień z Warszawy (http://www.fizjoterapia.pl/wizyt_pnf.php?k=a_st). Jest to rehabilitantka, która ma doświadczenie z dziećmi z SMA. Na jej stronie znajdziecie kontakt. Wasza córka ma SMA typ 2,więc macie dużo do uratowania !!!

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
fryzjer dla psów gliwice pakiety spa Ciechocinek transferpolska