Po Tracheotomii

Forum dla Rodziców Dzieci po zabiegu tracheotomii

Ogłoszenie

Drogi Gościu. Witamy na naszym Forum i gorąco zachęcamy do aktywnego udziału w wymianie doświadczeń. Jednocześnie informujemy, że część tematów jest dla Ciebie niedostępna. Jeśli chciałbyś mieć dostęp do wszystkich tematów prosimy o zarejstrowanie się lub kontakt z administratorem forum: gofer73@gazeta.pl

#1 2012-06-24 16:20:34

 edzia

Member

Skąd: Czarnków/Hohenpeissenberg
Zarejestrowany: 2008-12-31
Posty: 106
Punktów :   

Uderzanie glową

Hej! Od pewnego czasu mamy z Amelia straszne problemy w nocy. Amelia zawsze spala niespokojnie, ale tak gdzies w pazdzierniku ubieglego roku zaczely sie powazniejsze historie. Amelia zaczela wtedy spac bardzo niespokojnie, cala noc przewracala sie z boku na bok, czesto plakala przez sen, a co najbardziej niepokojace zaczela uderzac glowa w lozeczko. sa to takie rytmiczne uderzenia, a czasami wyglada to tak jakby sie chciala przy pomocy szczebelek lozeczka podrapac po glowie. Czyli przesowa glowa po szczeblach w prawo i w lewo. Dodam, ze w tym czasie nie byla na nic specjalnie ciezko chora, zadne zapalenie ucha czy cos w tym rodzaju.Trwalo to jakies moze 2 miesiace, pozniej sie uspokoilo. Teraz po okolo pol rocznej przerwie znow wrocilo i moim zdaniem nasililo sie to. Noce sa koszmarne, dziecko niewyspane, w ciagu dnia kiedy Amelia ma drzemke, tez obserwujemy te uderzenia glowa. To wszystko dzieje sie w takim stanie pomiedzy glebokim snem, a calkowitym obudzeniem. Dodam jeszcze, ze nigdy uderzanie glowa nie ma miejsca kiedy jest obudzona. Ponadto ma bardzo otwarta osobowosc, jest bardzo pogodnym dzieckiem, wrecz lgnacym do ludzi i dzieci. Prosze napiszcie czy spotkaliscie sie z podobnym problemem i jak u Was wyglada spanie? Pozdrawiam.

Offline

 

#2 2012-06-24 22:15:26

 lula26

Member

Skąd: legnica
Zarejestrowany: 2012-03-02
Posty: 252
Punktów :   

Re: Uderzanie glową

hej  Laura też śpi często bardzo niespokojnie co chwile jest w innej pozycji najczęściej na czworaka pomimo tracheo i gastro stomii i to też jest w nocy ma problem z zaśnięciem natomiast w południe zasypia doslownie w ciągu minuty ale nie dzieje się nic innego-jak maiła problemy z żołądkiem spała na siedząco-lekarze twierdzili że jej organizm broni się w głębokim śnie przed ciągłymi wymiotami....

Nie mogę ci pomóc ale mam nadzieje że ktoś udzieli ci jakiejś rady i że to nie jest nic poważnego-trzymam kciuki za pozytywne rozwiązanie sprawy,pozdrawiamy Laura z mamą....

Offline

 

#3 2012-07-11 14:04:58

 CzaRna86

Member

Skąd: Łódź
Zarejestrowany: 2012-07-10
Posty: 97
Punktów :   

Re: Uderzanie glową

Hej.

Ja poradziłabym się jakiegoś lekarza. Mogą to być normalne odruchy (każde dziecko jest przecież inne), tak sobie Mała upodobała i tyle.
Ale może też oznaczać coś niepokojącego, a to najlepiej oceni lekarz.
Żeby sobie tylko krzywdy nie zrobiła.

U nas spanie wygląda bardzo normalnie. Na początku (kiedy odebrałam Małego ze szpitala) często budziła go wydzielinka z rurki i odsysanie.
Później pięknie przesypiał noce. Nie budziło go nawet odsysanie. Ot po prostu śpioch
Teraz zaczyna ząbkować (a do tego jest okropnie gorąco) i jest trochę niespokojny.
Przebudza się często, ale natychmiast zasypia gdy dostaje smoczek.

Uważam, że każdy Maluch jest inny. Ma inną osobowość i inne odruchy.
Jedno dziecko upodoba sobie np. takie właśnie uderzanie główką, a drugie coś innego.

Michu czasem uderza się ręką w klatkę piersiową i brzuch. To takie jego okazywanie radości, zabawa. Tyle, że czasem ta jego zabawa kończy się ulaniem mleka, kiedy robi tak zaraz po jedzeniu
Wygląda to tak, jakby bawił się niewidzialną grzechotką- machał ręką i jednocześnie uderzał się przy tym.
Dla mnie to normalne. Niemowlęta są bardzo ruchliwe i często wykonują dziwne rzeczy.

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
Ciechocinek spa