Po Tracheotomii

Forum dla Rodziców Dzieci po zabiegu tracheotomii

Ogłoszenie

Drogi Gościu. Witamy na naszym Forum i gorąco zachęcamy do aktywnego udziału w wymianie doświadczeń. Jednocześnie informujemy, że część tematów jest dla Ciebie niedostępna. Jeśli chciałbyś mieć dostęp do wszystkich tematów prosimy o zarejstrowanie się lub kontakt z administratorem forum: gofer73@gazeta.pl

#1 2014-01-18 23:50:30

natalka8510

Member

Zarejestrowany: 2011-11-28
Posty: 33
Punktów :   

Roznica pomiedzy trybami respiratora CARATII

Jaka jest roznica pomiedzy trybem SIMV a PSV?Uzywa ktos CARATII?


>>>www.aniakarolewicz.republika.pl<<<

Offline

 

#2 2014-01-19 10:33:30

elka85

Member

Zarejestrowany: 2012-07-03
Posty: 21
Punktów :   

Re: Roznica pomiedzy trybami respiratora CARATII

Fabianek ma carata II tryb wentylacji SIMV. Mamy ustawione 10 oddechów na minutę. Z tego co pamiętam jeżeli Fabian zainicjuje oddech blisko czasu podania go przez respi to maszyna dostosuje się i w tym czasie poda oddech. Jeżeli młody nie.zacznie to respi sam poda mu oddech. Różnic niestety nie znam.

Offline

 

#3 2014-01-19 10:49:15

natalka8510

Member

Zarejestrowany: 2011-11-28
Posty: 33
Punktów :   

Re: Roznica pomiedzy trybami respiratora CARATII

Dzieki za odpowiedz.Bardzo mnie interesuje ta roznica bo wlasnie wrocilismy ze szpitala i mam wrazenie ze wlasnie zmienili nam tryb.Parametry pamietam i to moge sobie ustawic.Ale tryb mi nie bardzo pasuje.A oba sa z oddechem wlasnym dziecka.
Moze ktos jeszcze uzywa?


>>>www.aniakarolewicz.republika.pl<<<

Offline

 

#4 2014-01-19 10:59:55

elka85

Member

Zarejestrowany: 2012-07-03
Posty: 21
Punktów :   

Re: Roznica pomiedzy trybami respiratora CARATII

Sprawdziłem w instrukcji. PSV wentylacja wspomaganym ciśnieniem. Do każdego spontanicznego oddechu respirator podaje dodatnie ciśnienie. Jeżeli wystąpi bezdech nastąpi mechaniczna wentylacja do czasu ponownego zarejestrowania spontanicznego oddechu. SIMV zsynchronizowana przerywana wentylacja obowiązkowa. Respi w każdej minucie podaje określoną ilość oddechów. Jedynie jeżeli zarejestruje spontaniczny oddech na 2 sek przed podaniem swojego oddechu synchronizuje się z pacjentem.
Podstawową różnica jest to że przy PSV oddech z maszyny jest przy bezdechu a przy SIMV respi podaje określoną liczbę oddechów na min.

Offline

 

#5 2014-01-24 21:09:04

natalka8510

Member

Zarejestrowany: 2011-11-28
Posty: 33
Punktów :   

Re: Roznica pomiedzy trybami respiratora CARATII

O i wlasnie o to mi chodzilo Zeby ktos mi wytlumaczyl jak krowie na rowie Dziekuje ci bardzo.Czyli najlzejszy jest tryb PSV.Bo tu dziecko tylko swoje oddechy ma.


>>>www.aniakarolewicz.republika.pl<<<

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
hotele w Ciechocinku https://automax.waw.pl malowanie domu warszawa cena